به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” بر اثر وقوع چهار انفجار تروریستی در شهرهای مزارشریف و کابل، بیش از ۷۵ نفر غیرنظامی شهید و زخمی شدند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” بر اثر وقوع چهار انفجار تروریستی در شهرهای مزارشریف و کابل، بیش از ۷۵ نفر غیرنظامی شهید و زخمی شدند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” بر اثر وقوع چهار انفجار تروریستی در شهرهای مزارشریف و کابل، بیش از ۷۵ نفر غیرنظامی شهید و زخمی شدند.بر اساس گزارش منابع میدانی تحولات جهان اسلام، عصر روز چهارشنبه ۴ خرداد ماه، سه انفجار در مناطق پنجم و دهم شهر مزارشریف و یک انفجار در مسجد حضرت زکریا (ع) در شهر کابل رخ داده است. طبق جزئیات اعلام شده از سوی منابع محلی، در نتیجه انفجار دو بمب کنار جاده‌ای در محله کارته آریانا واقع در منطقه دهم شهر مزارشریف، بیش از ۴۴ نفر شهید و زخمی و در پی انفجار دیگری در مسیر خودروی ون مسافربری در محله سلطان بابه علی شیر ۹ نفر شهید و یک نفر زخمی شده است. ساعتی پس از وقوع این حملات، انفجار دیگری در مسجد حضرت زکریا در چهارراه ترافیک شهر کابل رخ داد که در نتیجه آن چهار نفر از جمله مولوی “عبدالمتین صدر” امام جماعت مسجد شهید شده و ۱۷ نفر دیگر زخمی شدند.گروه تروریستی داعش با انتشار بیانیه‌ای مسئولیت انفجارهای مزارشریف را به عهده گرفته است. اما عوامل انفجار تروریستی در مسجد حضرت زکریا (ع) شهر کابل همچنان ناشناس باقی مانده‌اند.حملات تروریستی به اماکن مذهبی و تجمعات غیرنظامیان اهل سنت و تشیع در حالی افزایش می‌یابد که مقامات طالبان همواره بر تامین امنیت سراسری و موفقیت در مقابله با گروه‌های تروریستی به ویژه داعش تاکید دارند.

Afghanistan

Click Here For Refrence Page